Tłumacz języka migowego Wideotłumacz w praktyce

Poniżej prezentujemy przykłady wdrożeń Wideotłumacza języka migowego w urzędach. Wszyskie urzędy wymienione poniżej uczesniczą w programie Firma Przyjazna Głuchym.

II Urząd Skarbowy Łódź - Bałuty

W Urzędzie zastosowano Telefon Video. Osoby głuche są obsługiwane w wyznaczonym pomieszczeniu, na lewo od głównego korytarza przy wejściu do Urzędu, w którym bez skrępowania mogą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego online - Wideotłumacza.

 

Urząd Miasta Łodzi - Furtka Miejska, Łódź, ul. Piotrkowska 104

W Urzędzie zastosowano telefon programowy Softphone, zainstalowany na komputerze. Za pomocą tej aplikacji w każdej chwili można połączyć się z profesjonalnym tłumaczem z Polskiego Związku Głuchych Oddział Łódzki. Stanowisko tłumacza języka migowego online jest dostępne dla każdej osoby głuchej po lewej stronie w hallu Urzędu, wejście od Pl. Kolumny Paryskiej.

 

Apteka Nowe Kwiaty Polskie

W Aptece zastosowano Telefon Video, za którego pośrednictwem każda osoba niesyłysząca może skontaktować się z profesjonalnym tłumaczem języka migowego, w celu zakupienia leków lub innych środków sprzedawanych w Aptece lub uzyskania porady na temat lekarstw.

 

Informacja dla urzędów, instytucji i firm:

Jeśli biorą Państwo udział w programie Firma Przyjazna Głuchym i chcieliby Państwo zamieścić bliższe informacje o swojej firmie, jak powyżej, prosimy o kontakt, w celu umówienia wizyty naszego fotografa. Sesja zdjęciowa i zamieszczenie informacji na stronie jest zupełnie bezpłatne.

Kontakt:

tel. 42 231 30 36 lub 784020521
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Media o Wideotłumaczu Języka Migowego

 
Wideotłumacz Języka Migowego został dostrzeżony przez media - zarówno prasę, radio, jak i portale internetowe.
 
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami, dotyczącymi ułatwień w kontaktach urzędników z osobami niesłyszącymi, wynikającymi z uruchomienia stanowisk Wideotłumacza:
 
Artykuł na portalu expressilustrowany.pl
Artykuł na portalu onet.pl
Artykuł na portalu nie-pelnosprawni.pl
Artykuł na portalu twojkurier.pl
 
Niemałym wydarzeniem było uruchomienie pierwszego stanowiska Wideotłumacza w jednym z łódzkich urzędów skarbowych:
 
Artykuł na portalu lodz.naszemiasto.pl
 
Przedmiotem zainteresowania mediów była również konferencja w sejmie, na której zaprezentowano usługę Wideotłumacza Języka Migowego. Artykuł o tym wydarzeniu znajduje się na portalu:
naszesprawy.com.pl
 

Korzyści z programu Firma Przyjazna Głuchym

Posiadanie certyfikatu i znaku programu Firma Przyjazna Głuchym niesie ze sobą szereg korzyści.

 

Firma Przyjazna Głuchym - korzyści:

  • wzrost wiarygodności firmy lub urzędu,
  • wzrost konkurencyjności firmy,
  • spełnienie warunków Ustawy o języku migowym i środkach komunikowania się,
  • poprawa jakości obsługi klienta/petenta,
  • wzrostu pozytywnego wizerunku jako firmy podejmującej działania na rzecz walki z wykluczeniem społecznym osób niesłyszących,
  • wyższego prestiżu za sprawą umieszczenia nazwy firmy na stronie internetowej Polskiego Związku Głuchych, jako firmy przyjaznej osobom niesłyszącym,
  • firmy, urzędy i instytucje, które przystąpiły do programu Firma przyjazna głuchym, są reklamowane przez Polski Związek Głuchych wśród osób głuchych, jako firmy przyjaznej osobom niesłyszącym, co ma wpływ wzrost liczby klientów.

znak-wideo-tlumacz-jezyka-migowego-ucho

Jak sprawdzić aktualność certyfikatu?

Aktualność certyfikatu, potwierdzającego przystąpienie do programu Firma przyjazna głuchym, można sprawdzić na dwa sposoby: 

1. Wejść na stronę: http://wideotlumacz.pl/firma-przyjazna-gluchym i sprawdzić listę firm, urzędów i instytucji.

2. Poprosić Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki o potwierdzenie uczestnictwa w programie.

 

certyfikat-firma-przyjazna-gluchym-m1

Warunki przystąpienia do programu

Jeśli chcesz przystąpić do programu Firma przyjazna głuchym, musisz spełnić następujące warunki:

  • skontaktować się z Polskim Związkiem Głuchych (PZG) Oddział Łódzki i wyrazić chęć uczestnictwa w programie,
  • podpisać umowę na świadczenie usługi Wideotłumacza języka migowego z PZG Oddział Łódzki,
  • uruchomić stanowisko Wideotłumacza za pośrednictwem video-telefonu, telefonu programowego - softphone, telefonu komórkowego lub tabletu.

 

Szczegóły przystąpienia do programu:

Po podjęciu decyzji o chęci skorzystania z jednego z dostępnych wariantów usługi oraz po wyborze urządzenia, przy pomocy którego będzie miał miejsce kontakt osoby głuchej z tłumaczem (do wyboru: videotelefon, tablet lub softphone), nastąpi podpisanie umowy z Polskim Związkiem Głuchych Oddziałem Łódzkim. Umowa będzie określała dokładne godziny dostępności języka migowego, co zagwarantuje Państwu możliwość kontaktu osoby niesłyszącej z tłumaczem języka migowego.

Po podpisaniu umowy dostarczymy Państwu niezbędny sprzęt i oprogramowanie, uruchomione zostanie stanowisko Wideotłumacza Języka Migowego, a także przeszkolimy pracowników z zakresu jego obsługi. Przystąpienie do programu oznacza ponadto otrzymanie certyfikatu Firmy Przyjaznej Głuchym, co skutkuje umieszczeniem nazwy Państwa firmy lub urzędu na stronie internetowej Polskiego Związku Głuchych Oddziału Łódzkiego oraz na stronie wideotlumacz.pl. Ponadto otrzymają możliwość umieszczenia logo programu na dokumentach firmowych oraz otrzymają Państwo tabliczkę z logo programu, która po umieszczeniu w widocznym miejscu, będzie informacją dla osób głuchych o dostępności tłumacza języka migowego (sprawi to, że spośród szeregu firm osoby niesłyszące wybiorą właśnie Państwa).

Dzięki wykorzystaniu jednego z trzech oferowanych urządzeń, pomoc tłumacza języka migowego jest dostępna od razu, bez konieczności wcześniejszego umawiania się.