O programie Firma przyjazna głuchym

Program "Firma Przyjazna Głuchym" powstał z myślą o firmach, instytucjach państwowych i urzędach, które chcą pokazać, że działają z myślą o osobach głuchych i kierują do nich swoją ofertę oraz usługi.

Program jest ogólnopolski i każda firma, instytucja lub urząd, która skorzysta z usługi Wideotłumacza języka migowego realizowaną przez Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki, automatycznie zostaje członkiem programu Firma Przyjazna Głuchym.

 

Celem programu jest:

  • stworzenie grupy firm, instytucji i urzędów, które spełniają wymogi Ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się.
  • stworzenie grupy firm, instytucji i urzędów, w których będzie możliwość załatwiania spraw osobiście przez osoby głuche, co przyczyni się do poprawy obsługi klienta tych firm i zwiększeniu konkurencyjności. W przypadku urzędów możliwość załatwienia spraw osobiście, bez konieczności wcześniejszego powiadamiania urzędu niesie korzyści dla obu stron - osób głuchych ("jestem traktowany tak, jak każdy inny obywatel") i urzędów (brak potrzeby dopasowywania obsługi głuchego interesanta do dyspozycyjności tłumacza języka migowego, którego często brak).
  • promowanie uczestników programu wśród osób głuchych przez PZG jako firmy przyjazne głuchym, w których można skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego przy użyciu Wideotłumacza.
  • uświadomienie prywatnym firmom potencjału osób głuchych jako niedocenianej dotychczas niszy rynku - osoby głuche mają utrudniony dostęp do usług ("Jak zamówić pizzę? Jak kupić bilet do muzeum?") i problem komunikacyjny w wielu sytuacjach dnia codziennego ("Jak powiem lekarzowi, co mi dolega?").

 

Znak i certyfikat uczestnictwa w programie Firma przyjazna Głuchym

Urzędy, instytucje i firmy przystępujące do programu Firma przyjazna głuchym otrzymują potwierdzenie uczestnictwa w programie w postaci Certyfikatu oraz uzyskują możliwość posługiwaniem się znakiem programu - znak można zamieścić w firmowych materiałach reklamowych, na własnej stronie internetowej itp.

Dzięki tym potwierdzeniom uczestnictwie w programie Firma przyjazna głuchym, zyskujesz przewagę nad konkurencją i zyskujesz zaufanie nowej grupie klientów - osób głuchych.

znak-wideo-tlumacz-jezyka-migowego-ucho
Rys. Znak programu Firma przyjazna głuchym.

 

Rys. Przykładowy certyfikat potwierdzający przystąpienie
do programu Firma przyjazna głuchym
(kliknij na obrazek aby powiększyć)