Jak działa Tłumacz języka migowego online?

Uruchomienie stanowiska Wideotłumacza Języka Migowego jest bardzo proste. Mają Państwo do wyboru 3 sposoby:

1. Stanowisko z komputerem dotykowym (all-in-one)

W przypadku podjęcia decyzji o uruchomieniu stanowiska Wideotłumacza Języka Migowego z wykorzystaniem tego typu komputera, nie ma potrzeby zakupu jednostki centralnej, myszki, czy też klawiatury. Komputery all-in-one to komputery,w których wszystkie jego części są zintegrowane z monitorem, dzięki czemu są zgrabne, wygodne w obsłudze i łatwe do przenoszenia. 

 

2. Stanowisko z Telefonem Video

W przypadku zastosowania TELEFONU VIDEO Polski Związek Głuchych dostarczy Państwu skonfigurowane urządzenie, które wystarczy wpiąć do Internetu. Po wykonaniu połączenia testowego, urządzenie jest gotowe do pracy.

 

3. Stanowisko z telefonem programowym Softphone

Jeżeli do wykonywania połączeń z tłumaczem języka migowego zechcą Państwo wykorzystać Softphone, wówczas Polski Związek Głuchy dostarczy specjalną paczkę instalacyjną, zawierającą link do programu oraz dane konfiguracyjne. Po zainstalowaniu i konfiguracji programu należy wykonać połączenie testowe z tłumaczem. Po tych czynnościach urządzenie jest gotowe do pracy.

 

4. Stanowisko mobilne: Tablet lub Telefon komórkowy

Jeśli posiadają Państwo telefon komórkowy z odpowiednim wyświetlaczem, można na nim aktywować stanowisko Wideotłumacza. Wystarczy zakupić u swojego operatora odpowiednie oprogramowanie wspomagające videorozmowy, a nasz Dział techniczny pomoże w konfiguracji tej aplikacji.

W przypadku Tabletu Polski Związek Głuchych może dostarczyć odpowiednio skonfigurowane urządzenie lub jeśli posiadają Państwo Tablet, pomóc w aktywacji Wideotłumacza języka migowego na tym urządzeniu.

WAŻNE: niezależnie od wybranego rozwiązania, uruchomienie Wideotłumacza Języka Migowego wymaga udziału informatyków z Państwa instytucji.

 

tlumacz-online-dla-osob-gluchych